Apie pluoštą
Kai mes žiūrime į aukštus ir standžius bambukų kamienus, net sunku patikėti, kad šie augalai galiausiai virsta drabužiais minkštais kaip kašmyras ir švelniais kaip šilkas. Kad tai įmanoma pagaminti iš vilnos, šilko, medvilnės, mes galime suprasti, bet iš bambuko...? Todėl nenuostabu, kad mus domina kaip gaminami bambuko drabužiai. Bambukas yra žolė. Jo stiebas yra labai tvirtas ir kietas, tačiau elastingas. Bambukas mechaniškai susmulkinamas, maišomas su soda ir nedideliu kiekiu kitų priedų, kol išskiriamas pluoštas.
Gaunama gija, plonesnė, nei žmogaus plaukas. Ji turi apvalų ir labai švelnų paviršių. Dėl to drabužiai iš šio pluošto yra tokie švelnūs ir malonūs odai.
Verpalai iš bambuko pluošto verpiami įvairaus storio ir  pritaikomi gaminamiems produktams.
Rezultate gaunamas audinys, minkštesnis nei medvilnė, švelnus kaip kašmyras. Šis gaminys yra labai patvarus, turi aukštus garinimo gebos rodiklius, antibakterines ir UV sulaikančias savybes, lengvai drapiruojamas ir dažomas. Tai produktas iš kurio vėliau siuvami drabužiai ir namų tekstilės gaminiai.

Augalas turi labai stiprių antimikrobinių savybių, dėl to jo nepuola jokie kenkėjai. Jų auginimui nenaudojama nei trąšų, nei pesticidų, nei herbicidų.

Bambukas - tai žolinis augalas, per dieną užaugantis iki 1m. Jis pasiekia daugiau nei 30 m. aukštį ir turi iki 25 cm. skersmens kamieną. Tai vienas greičiausiai augančių augalų Žemėje, kuris išskiria deguonies 35 proc. daugiau ir absorbuoja 4 kartus daugiau CO2 nei medžiai. Tinkami pramoninėms reikmėms bambukai užauga per 3-5 metus (palyginus su medžių 10-20 metais) ir suteikia iki 25 kartų daugiau žaliavos. Jų augimui nenaudojama trąšų. Nupjovus bambuką jis pats atauga savaime, nes išlieka stiebas ir šaknų sistema, kuri beje, apsaugo dirvą nuo erozijos.

Iš tiesų bambukas yra ideali ekologiška medžiaga, tinkama tiek statybose, tiek maisto pramonėje, tiek lengvojoje pramonėje. Iš jo gaunamas ekologiškas bambuko pluoštas, tinkamas tekstilės ir trikotažo gamybai. Bambukas, naudojamas statyboje ar apdailoje pasižymi lankstumu ir tvirtumu. Iš jo pagamintas audinys išsaugo šias savybes taip pat. Jis sugeria ir išgarina drėgmę 3-4 kartus greičiau nei medvilnė, yra natūraliai atsparus mikrobams, apsaugo nuo UV spindulių, pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis. Bambuko pluoštas yra daug kartų minkštesnis už medvilnę - tai natūrali antibakterinė, itin švelni, minkšta   ir „kvėpuojanti“ medžiaga.

Rūbai ir rankšluosčiai iš bambuko pluošto vis dar yra naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių.

Bambuko pluoštas drabužių ir rankšluosčių gamyboje pradėtas naudoti dėl ypatingo šio pluošto švelnumo ir drėgmės sugėrimo išskirtinių savybių. Šiems daiktams naudojamas pluoštas kurį sudaro 100% bambuko, arba sudėtyje naudojant medvilnę ir nedidelį kiekį kitų priedų. Gaminiai iš bambuko pluošto ne tik švelnūs, ekologiški, gerai geriantys drėgmę, bet ir labai gražiai atrodo. Mes jums siūlome veido, vonios  rankšluosčius, chalatus, kojines,  drabužius  vaikams, moterims ir vyrams bei kitus gaminius. 

Dėvint drabužius iš bambuko pluošto, jie patys prisitaiko prie kūno temperatūros, šiltu metu praleidžia orą, greičiau nei kiti pluoštai išgarina prakaitą, o kai šalta - palaiko šilumą. Taigi, kai bambuko pluošto drabužius vilkėsite žiemą, džiaugsitės šiluma, o vasarą - malonia vėsa.

Bambukas -  SĖKMĖS, AUGIMO ir STIPRYBĖS SIMBOLIS - graži dovana sutuoktuvių, metinių, ar kitų šeimos ir kolektyvo švenčių progomis!

Savybės


  • Bambuko audinys yra praktiškas, nes viskozė iš bambuko yra patvaresnė nei šilkas ar kašmyras.
  • Bambukas yra tarsi gamtos agentas, nereikalaujantis jokių kenksmingų cheminių medžiagų  naudojimo auginimui, siekiant užkirsti kelią bakteriniams ir grybeliniams pakenkimams.
  • Bambukinis audinys turi natūralų blizgesį ir švelnumą, kuri galima palyginti su šilku,  bet yra pigesnis ir ilgaamžiškesnis nei šilkas.
  • Bambukinius drabužius yra lengva skalbti skalbimo mašinoje ir galima džiovinti džiovyklėje.
  • Dėl lygios ir apskritos jo pluošto struktūros, bambuko pluošto apranga  yra minkšta ir neerzinanti, net  jautrios odos.
  • Bambukas yra natūraliai antibakterinis ir antigrybelinis galbūt dėl  unikalios medžiagos pavadintos “bambukas kun”, kuri taip pat padeda užkirsti kelią nemaloniam kvapui. Bambukas kun bambukiniame audinyje trukdo kvapą gaminančioms bakterijoms augti ir pasklisti bambukiniame audekle, tai  leidžia bambukiniai aprangai būti labiau higieniškai.
  • Bambukiniai drabužiai yra natūraliai atsparesni glamžymui negu medvilnė, ir tuomet,  kai  dar reikalingas lyginimas po skalbimo , bambukinis audinys gali būti išlygintas žemesnėje temperatūroje negu medvilnė.

Gaminių iš bambuko pluošto priežiūra

Bambuko pluošto gaminiai reikalauja ypatingos, tačiau nesudėtingos priežiūros, dėl kurios Jūs galėsite ilgą laiką mėgautis visais bambuko pluošto privalumais.
 
  • Bambuko pluošto gaminius reikia skalbti ne didesniame nei 40 laipsnių temperatūros vandenyje.
  • Bambuko pluošto gaminių nerekomenduojama džiovinti didžiausiomis skalbimo mašinos apsukomis.
  • Skalbiant bambuko pluošto gaminius nereikia naudoti baliklių bei audinių minkštiklių.
Gali pasitaikyti, kad išlįs vienas kitas siūlas ar kilpelė - tai natūrali šio audinio savybė. Paprasčiausiai nukirpkite ją aštriomis žirklėmis.